A modern kor emberének gyakran egyedi elvárásai vannak, amik valahol érthetőek is. Egy 21-ik századi háztartás, a különféle műszaki berendezéseket illetően jelentősen eltér a néhány évtizeddel ezelőtti otthonoktól. A vízmelegítés már nem a napra kihelyezett lavórban történik meg, vagy éppen a sparhelten egy külön lábasba, hanem speciális, általában elektromos rendszerű tartályokban.
A bojler bekötés tehát kulcsfontosságú feladat. Többnyire ezt igyekeznek szakemberre bízni, de mindig van olyan személy, aki úgy gondolja, hogy saját maga fogja megoldani ezt az egyszerűnek tűnő feladatot. Bár tény, hogy a bojler bekötés önmagában, kellő ismeretek és jó felszereltség mellett viszonylag egyszerű feladat, laikusként azonban el lehet veszni benne.
Nem játék a bojler bekötés
Valójában van néhány buktatója a bojler bekötés feladatkörének, amivel érdemes tisztában lenni a nekiindulás előtt. De menjünk szépen sorban. Első lépésben meg kell határozni, hogy milyen termék lesz megvásárolva és mekkora űrtartalommal rendelkezzen az. Amint sikerült dönteni, máris jöhet a megfelelő hely kiválasztása. Stabil rögzítésre van szükség, ugyanis 80-120 liter víz is lehet bizonyos esetekben a tartályokban, ami jelentős súlyterhelést okoz. Mindezt követően jöhet a bojler bekötés.
Némi villany- és vízszerelői ismeretekre is szükség lesz, valamint plusz alkatrészek beszerzése sem maradhat el. Számos probléma okozhat fennakadást, ha nincs szerelési tapasztalat ezen a téren. Gyakran a termékgarancia csak akkor érvényes, ha a bojler bekötés hivatásos szakember által történik, így ez már egy olyan érv, amit nem érdemes félvállról venni. Ha valaki a saját szakállára dolgozik, a balesetek kockáztatásán túl, a jótállást is elveszítheti.