A radiátorok leváltása egyszerű tevékenységnek tűnhet, ám valójában szakértelmet igénylő, bonyolultabb feladatról van szó. Az egyik speciális tényező, hogy olyan eszközökre lehet szükség a radiátor csere során, ami nagy valószínűséggel nem található meg a hétköznapi háztartásban. Ha mégis akadnak ilyen kellékek, akkor sem garantált, hogy ezeket bárki szakszerűen tudja majd használni.
Egy elhamarkodott tevékenység pedig számos problémát vonhat maga után, ráadásul veszélyeket is rejt. Ebből fakadóan, sokkal biztonságosabb és gazdaságosabb egy szaktudással rendelkező ember segítségét kérni, mert ezáltal garantálhatóvá válik, hogy a radiátor hibátlanul fog funkcionálni. Radiátor csere esetén a fűtésrendszer összes tagjának a leváltása indokolt.
Első lépésként meg kell határozni a fűtőtest teljesítményét, a szelepek és a kötések állapotát, majd ezt követi a méret megállapítása. A megrendelővel történő egyeztetés után, a szakember ütemtervet állít fel, amire támaszkodva néhány nap alatt lebonyolítja a cserét. A rendszer feltöltése, más néven a nyomáspróba arra szolgál, hogy megvizsgálják, nem történik valahol szivárgás.
A radiátor csere körüli munkálatok végén, egy kevés idő eltelte után mindenképpen szükséges egy ismételt ellenőrzést tartani, ekkor győződnek meg arról, hogy a fűtésrendszer hibátlanul működik. A radiátor csere után lényeges volna a rendszeres karbantartás és a fűtőtestek időnkénti kontrollja, ám a legtöbb háztartásban ez sajnos gyakran elmarad. Érdemes hozzáértő kezekre bízni a munkálatokat, aki olykor átnézi a beszerelt fűtőtesteket, így elkerülhető az esetleges lerakódás.