A mozgásszervi rendszer összes betegsége közül az artrózis a vezető azon megbetegedések között, amelyek a mozgáskorlátozottság miatt fogyatékossághoz vezetnek. A kór olyan súlyos változásokat okozhat a mozgásszervi rendszerben, hogyha nem kezdődik meg időben a térd kopás kezelése, visszafordíthatatlan következmények alakulhatnak ki.
Az idősebb korosztályoknál (55 év felett) az artrózis előfordulási aránya eléri a 65-85%-ot. Az első tünetek pedig sokkal korábban, 25-30 éves kor után, jelentkezhetnek. Ilyenkor a porcszövet károsodik, vékonyodik és a térd kopás kezeléséhez, valamint az egészség helyreállításához meglehetősen hosszú időre lesz szükség.
A betegség kialakulásának mechanizmusai meglehetősen összetettek. Úgy gondolják, hogy a kórkép komplex okok miatt alakul ki. Ezért az artrózisnál fontos a tünetek korai felismerése és olyan intézkedések betartása, amelyek lelassíthatják az állapot progresszióját és maximalizálhatják az ízületek mobilitását.
Hogyan alakul ki az ízületi porckopás és hatékony-e a térd kopás kezelése? Ízületeink porcokkal borított, egymást érintő csontterületekből állnak, amelyek között folyadék van. Egyes ízületeknél a térdkalács szolgáltatja a tartóelemet.
Ez az egész szerkezet egy lezárt kapszulában található, sok szalag támasztja alá és hihetetlenül fontos funkciót tölt be, hiszen elnyeli a terhelést és simává teszi a mozdulatainkat. Az artrózis az ízület belsejében lejátszódó folyamatok eredményeként alakul ki. A térd kopás kezelése az ízületi felület, folyadék és kapszula helyreállítására irányul.