Ez a két fogalom nagyon gyakran, különösen az ingatlanértékesítésben kéz a kézben jár. A foglaló vagy előleg közötti döntés meghozatalához először is tisztában kell lenni azzal, hogy ezek különböző fogalmak, bár hasonlóságot mutatnak. Az emberek néha összekeverik az egyiket a másikkal, azt hiszik, hogy ezek egy és ugyanazt takarja. Az előleg az a pénzösszeg, amit a vevő az eladónak ad az esedékes kifizetések számlájára. A foglalóval ellentétben ennek nincs biztonsági funkciója.
A kötelezettség nem teljesítése esetén az előleget a vevő visszakapja, függetlenül attól, hogy ki és miért sértette meg a szerződéses kapcsolatot. Ha foglaló vagy előleg kifizetése között vacillálunk, akkor jó azzal is tisztában lenni, hogy az előbbi esetében a dolgok egy kicsit bonyolultabbak. Ha a vevő megszegi a kötelezettségeit, például megtagadja a fennmaradó összeg kifizetését vagy nem jelenik meg az ügyleten, a foglaló az eladónál marad.
Ha az eladó szegi meg a kötelezettségeit, köteles a foglaló összegének kétszeresét visszafizetni a vevőnek. Fontos megjegyezni, hogyha a felek megállapodtak a foglaló összegéről, akkor azt a szerződésbe is bele kell írni, különben az ilyen kifizetés előlegnek minősülnek. Ez viszont még nem minden, amit a foglaló vagy előleg közötti különbségről tudni kell.
Mivel a foglaló egy kötelezettség teljesítésének biztosítására szolgál, maga a kötelezettség megléte előfeltétele a megállapodás végrehajtásának. Nincs egyszerű válasz arra a kérdésre, hogy a foglaló vagy előleg választása a jobb. Minden attól függ, hogy Ön az eladó vagy a vevő, mekkora a tranzakcióban résztvevő felek közötti bizalom mértéke, valamint mennyi idő áll a felek rendelkezésére.