Több évtizeddel ezelőtt, a kisebb üzemek, műhelyek, garázsok és raktárak lábazatát, padlóját simított betonból készítették. Ez azonban hamar piszkolódott. Ezért is kezdett elterjedni a betonfesték, ami megadta a felületeknek a kellő tartósságot és az időtálló jelleget.
A betonfesték alkalmazásához azonban néhány dolgot érdemes tudni. A jó tapadás érdekében fontos, hogy a kiszemelt felület megállapodott legyen, és nem pedig porló. A portól és minden olyan szennyeződéstől, amelyek megakadályozhatják a festék tapadását, meg kell tisztítani, különös tekintettel az olajos foltokra.
A betonfesték akkor tudja beváltani a hozzá fűzött reményeket, ha száraz, tiszta felületre kerül felhordásra. A legjobb időpont a munkára a meleg, száraz idő. Előzetesen ajánlatos nagynyomású mosással letisztítani a felületeket, és csak száradás után lehet a beton festését megkezdeni.
Számtalan betonfesték közül lehet választani mostanság. Ezek különféle összetételűek lehetnek, azonban mindegyik fajta felteríthető ecseteléssel, hengereléssel, esetleg szórással is. A legtöbb változat valamilyen más, már meglévő festékre is felkenhető.
Azonban a munka csakis akkor kezdhető el, ha a málló részek eltávolítása megtörténik és a felület átcsiszolása is kész. Azt is észben kell tartani, hogy a betonfesték erős igénybevétel esetén nem garantál teljesen tartós felületi védelmet. Ezért is használják ezt több rétegben, hogy még inkább adva legyen az időtálló jelleg. A befestett felületek így már kevésbé fognak porosodni, és a takarításuk is könnyebb.