A legújabb autók indításgátlóval rendelkeznek, ami rádiófrekvenciával működik és megnehezíti a jármű ellopását. Igen ám, de az elektromos kütyük hajlamosak tönkremenni, így egyre több embert foglalkoztat, hogy az immobiliser kikapcsolás házilag lehetséges-e. Amikor baj van, az autó műszerfalán láthatóvá válik egy kulcs jel. A másik világosan észlelhető probléma az indításnál szokott lenni, mivel egyszerűen nem fogjuk tudni beindítani a járművet. Innentől kezdve teljesen világossá válik, hogy az indításgátló elromlott.
Automatikus reakciónak számít, hogy előkapunk egy csavarhúzót és nekiesünk a kulcsnak. Ez azonban nem szokott megoldást jelenteni, hanem inkább még jobban elrontjuk. Azt kell megértenünk, hogy ezek a hibák a frekvenciában keresendők, amit nem lehet puszta kézzel kikalapálni. Sokan biztosra állítják, hogy több elektromos szerkezetet is megjavítottak úgy, hogy ráütöttek vagy belerúgtak egy nagyot. Az indításgátlónál ez nem fog működni. Ha röviden kéne válaszolni arra, hogy az immobiliser kikapcsolás házilag miként kivitelezhető, akkor a válasz az lenne, hogy sehogy.
Minden autósnak meg kell értenie, hogy a földhöz csapás és az ütögetés további problémákhoz vezet. Miközben a frekvenciát pár perc alatt át lehet állítani (megfelelő szakértelemmel és gépekkel), addig a gyors megoldások még nagyobb javítások szükségességét eredményezik. Minél hamarabb belátjuk, hogy az immobiliser kikapcsolás házilag nem lehetséges, annál gyorsabban kihívhatjuk a szerelőt. Nekünk csak egy telefonhívásba kerül, de utána sokkal gyorsabban megérkezik a segítség, és nyugodtan folytathatjuk tovább a vezetést. Ne vesztegessük se az időt, se a kulcsot!