Nagyon praktikus, mégsem olyan elterjedt, mint gondolnánk. A hőszivattyús szárítógép időt, energiát és helyet takarít meg. Hiszen nem kell hosszú madzagokra kiteregetni egyenként a szárítanivalót órák hosszára. Sokszor ez nem is lehetséges, mert rossz az idő, esik az eső vagy éppen tél van. Akkor előkerül a szobai szárító, ami általában el szokta foglalni az egyetlen, még szabad teret a lakásban.
Sokan úgy gondolják, hogy ez egy felesleges berendezés és csak a villanyszámla növelésére alkalmas. Pedig a hőszivattyús szárítógép kifejezetten gazdaságos a másik modellel szemben, amit a kondenzációs szárítógépek képviselnek. Ezeknek az ára valamivel alacsonyabb, de a technológiájuk is némileg elavultabbnak számít, igaz, hamarabb szárítanak, mint a hőszivattyús szárítógép.
Azonban ez a teljesítmény több energiát vesz igénybe, és bár a ruhák hamarabb száradnak, ez idővel roncsolhatja az anyagukat és a villanyszámlán is nyomot fog hagyni a használata. Tehát jobban járunk, hogyha a költségesebb megoldást választjuk, ami lehet abban a pillanatban nem fog megfelelőnek tűnni, de idővel bőven megtérül az ára. A hőszivattyús szárítógép belsejében egy párátlanító folyamat megy végbe. Pont ellenkezőleg, mint a hűtőknél.
A hűtő belül hideg és kívül meleg, a hátulján a kondenzációs ráccsal. Ebben a helyzetben pedig belül melegszik fel a szárítólevegő és kívül pedig lecsapódik az ebből származó pára egy tartályba. Ezt utána lehet kézzel is üríteni, vagy adott esetben beköthető a lefolyóba és még ennyi gond sem lesz vele. A hőszivattyús szárítógép élettartama a technikai megoldásának hála hosszabb, ezért hosszútávon jobb befektetést jelent, mint egy másfajta modell.