Ahhoz, hogy egy képesség készséggé válhasson, sok gyakorlásra van szükség. Például az olvasásra való képesség csak akkor feltételezi a jó olvasási készséget, hogyha már automatizálódott a betűk gyors kiolvasása és az olvasás folyékonnyá válik.
Azért, hogy ez megvalósulhasson, a képességet többféleképpen is kell gyakorolni, ami történhet valós életbeli szituációkban vagy készségfejlesztő játékok segítségével.
Ezek a játékok azon az elméleti feltevésen alapszanak, hogy a képességet előbb a részmozzanatok összekapcsolásával gyakoroltatja, majd ezt követően, a részmozzanatok felbontása nélkül, egyben kívánja meg a játékostól.
Miután ez is megtörtént, következhet a megszerzett tudás egyszerűsített helyzetekben való gyakoroltatása, egyre nehezedő feladatok által, majd az elsajátított készség a valós helyzetekben is könnyedén alkalmazhatóvá válik. A készségfejlesztő játékok igazán szórakoztatóvá teszik az iskolai és mindennapi feladatoknak az elsajátítása során, amelyeket nélküle megterhelőnek érezhetnek a gyermekek.