A folyamatos régészeti kutatások bővülésével egyre több mindenre derül fény az emberiség múltjából, többek között a sportágak történetének eredeteit is megismerhetjük, emellett még a hiányos adatokhoz plusz információkat tudunk tenni. Ez segíti önmagunk, kultúránk megismerését. A boksz a legősibb sportágak egyike, s hogy a bokszedzések fejlődése milyen ciklusokon ment keresztül, mi sem bizonyítja jobban, mint Pierce Egan 1812-ben megjelent Boxiana című négy kötetes könyve, ami részletesen taglalja az ökölvívás tudományát. Múltba és jelenbe egyaránt fordul, hogy a jövő ökölvívó nemzedéke minél sikeresebb edzéstervet tudhasson magáénak.
Persze volt idő, amikor még a bokszolók nem viseltek boxkesztyűt, és csak azért kötöttek a kezükre ólomgolyókat, és egyéb nehezékeket, hogy ütésük minél eredményesebb legyen. A görögök már a 10. században versenyszerűen űzték az ökölvívást, és ez a hosszan tartó folyamat segítette hozzá az emberiséget egy olyan sportág kifejlődéséhez, ami mind a mai napig töretlen sikerrel büszkélkedhet, és nem kevés pénzt mozgat meg a világban.
A technikai tudás, az állóképesség, a gyorsaság és az erő, ami adja a professzionális ökölvívás, a boksz savát-borsát. Azon sportágak egyik, amit űzhetünk hobbiból, de akár komoly profiként is szerepet vállalhatunk. Mindez kitartás kérdése!
Az első számú lépés, ha valaki bokszolni szeretne a helyes bokszkesztyű kiválasztása, ami nem lehet sem kisebb, sem nagyobb, mint az optimális, junioroknak, felnőtteknek a 10 oz boxkesztyű a javasolt méret. Ám minél nehezebb a kesztyű, annál keményebb és komolyabb az edzés, ezért a versenyszerűen bokszolók edzéshez ennél nehezebb kesztyűt is húzhatnak.